• Українська
  • English
ISSN 2664-2441 (Online)
ISSN 2073-9583 (Print)

Положення про конфиденційність

Автори та рецензенти

Рукописи повинні бути переглянуті з належною повагою до конфіденційності авторів. Подаючи свої рукописи на рецензію, автори довіряють редакторам результати своїх наукових робіт та творчих зусиль, від яких може залежати їх репутація та кар’єра. Права авторів можуть бути порушені шляхом розкриття конфіденційних реквізитів під час перегляду їх рукопису. Рецензенти також мають права на конфіденційність, яких повинен дотримуватися редактор. Можливість порушення конфіденційності можлива лише при виявленні нечесності чи шахрайство, але в іншому випадку недопустима.

Редактори не повинні розголошувати інформацію про рукописи (включаючи їх отримання, зміст, статус у процесі рецензування, критику рецензентів або остаточну долю) іншим, окрім авторів та рецензентів. Сюди входять запити про використання матеріалів для судового розгляду.

Редактори повинні чітко пояснити рецензентам, що рукописи, надіслані на рецензію, є привілейованими повідомленнями та є приватною власністю авторів. Тому рецензенти та члени редакції повинні дотримуватися прав авторів, не обговорювати публічно авторські роботи чи привласнювати їх ідеї до того, як рукопис буде опублікований. Рецензентам не можна дозволяти робити копії рукопису для своїх файлів, і їм забороняється ділитися ними з іншими, за винятком дозволу редактора. Рецензенти повинні повернути або знищити копії рукописів після подання рецензії. Редактори не повинні зберігати копії відхилених рукописів.

Зауваження рецензента не повинні  бути ніде опубліковані або іншим чином доступні без дозволу рецензента, автора та редактора.

Думки різняться щодо того, чи повинні рецензенти залишатися анонімними. Автори повинні звернутися до Інформації для авторів журналу, до якого вони вирішили подати рукопис, щоб визначити, чи  анонімні відгуки. Якщо коментарі не підписані, особа рецензентів не повинна розкриватися автору чи комусь іншому без дозволу рецензента.

Деякі журнали публікують коментарі рецензентів до рукопису. Жодна така процедура не повинна бути прийнята без згоди авторів та рецензентів. Однак коментарі рецензентів слід надсилати іншим особам, які рецензують той самий рукопис, це допомагає рецензентам дізнатися про процес рецензування. Рецензенти також можуть бути повідомлені про рішення редактора прийняти або відхилити рукопис.