• Українська
  • English
ISSN 2664-2441 (Online)
ISSN 2073-9583 (Print)

On the 60th birthday anniversary of A. S. Zatulovskiy

Metalozn. obrobka met., 2020, vol. 26 (96), 66-67

Download: PDF

 

Відомий вчений в галузі ливарного виробництва і матеріалознавства Андрій Сергійович Затуловський народився 7 вересня 1960 року у м. Києві.
Після навчання у Київському політехнічному інституті за спеціальністю «Ливарне виробництво чорних та кольорових металів» постійно працює у Фізико-технологічного інституту металів та сплавів Національної академії наук України. Перші його наукові розробки присвячені дослідженню процесів дисперсійного зміцнення сталей. У 1989 р. захистив кандидатську дисертацію за темою «Підвищення якості литих штампів методами модифікування та армування».
З 1992 р. Затуловський А.С. працює у відділі композиційних матеріалів. Займається створенням наукових і технологічних засад одержання гетерогенних матеріалів на металічній основі: розробкою складу та раціональних технологій виготовлення заготівок із зносостійких литих композиційних матеріалів на основі мідних сплавів, армованих сталевими гранулами; розробкою технології виробництва, випробуванням та впровадженням в промисловість нових металокомпозитів системи «мідь-сталь» з підвищеними трибохарактеристиками; створенням технологій формування металічних матричних сплавів на основі алюмінію та міді шляхом введення мікророзмірних та нанорозмірних складових.
У 2008 р. Андрій Сергійович захистив докторську дисертацію за темою «Наукові і технологічні засади виробництва виливків, оптимізації структури і властивостей зносостійких металокомпозитів системи мідь-сталь».
З 2010 р. Затуловський А.С. є завідує відділом композиційних матеріалів ФТІМС НАН України,  є членом Вченої та Спеціалізованої рад Інституту. Під головуванням А.С. Затуловського відділ композиційних матеріалів успішно виконує завдання як відомчої, так і конкурсної (грантової) тематик, цільових науково-технічних програм академії наук України та державних цільових програм, що проводяться за найактуальнішими пріоритетними напрямами досліджень і є основою науково-технічного розвитку України.
Затуловський А.С. є ефективним і ініціативним керівником, працелюбним висококваліфікованим фахівцем та авторитетним науковцем-дослідником в своїй галузі. Його роботи знайомі широкому колу фахівців-матеріалознавців як в Україні, так і за кордоном. Наукові доповіді з результатами фундаментальних та прикладних досліджень Затуловського А.С. в галузі триботехнічних матеріалів з металевою матрицею було представлено на численних міжнародних конференціях і конгресах в Нідерландах, Угорщині, Франції. Греції, В’єтнамі, Китаї тощо.

Дирекція, колектив Інституту та редакція «Науково-технічного журналу «Металознавство та обробка металів» вітають шановного Андрія Сергійовича з ювілеєм та бажають міцного здоров’я, щастя, благополуччя, оптимізму, невичерпної енергії та нових творчих успіхів!